Войти

В Україні різко зросли ціни на телерекламу

Телеканали вирішили заробити більше грошей

Найбільші сейлз-хауси збільшують вартість реклами для своїх нових клієнтів. Про підвищення прайсових цін на 25-30% вже заявили в компанії StarLight Sales і групі 1+1, повідомляє КоммерсантЪ-Украина.

Як стверджують у сейлз-хаусах, ціни на ТБ-рекламу зараз дуже занижені, тоді як ефір українського телебачення перенаповнений. У результаті, не бажаючи переплачувати за рекламу на ТБ, рекламодавці можуть збільшити свої бюджети на альтернативні медіаресурси, прогнозують експерти.

Як стало відомо виданню, на початку тижня рекламні агентства отримали нові прайс-листи від сейлз-хауса StarLight Sales (SLS), у яких компанія повідомляє про підвищення вартості пункту рейтингу і зниження знижки за ексклюзив для нових рекламодавців (копію листа має газета). Згідно з повідомленням, знижка за ексклюзивне розміщення на каналах холдингу (ICTV, Новий канал, СТБ, М1, М2, QTV і російський Первый канал. Всемирная сеть) знизиться вдвічі, до 15%. А вартість пункту рейтингу (GRP; умовна одиниця під час продажу реклами), за оцінками рекламних агентств, підвищиться на 25-30%.

Ціни на ТБ-рекламу зараз занадто занижені, тоді як заповнюваність ефіру в I кварталі - найвища за всю історію українського телебачення, пояснює директор StarLight Sales Андрій Партика: 'Зростання цін приведе ринок до збалансованості'. За його словами, до підвищення цін компанію підштовхнули неодноразові повідомлення великих рекламодавців про плани збільшити бюджети. 'Продажі товарів у великих рекламодавців зростають. Ми отримали багато повідомлень про те, що бюджети також будуть збільшені', - говорить  Партика. Згідно з його прогнозом, зростання ринку цього року складе 40%, за оцінками учасників ринку - до 2,5-3 млрд грн.

Вартість реклами для нових клієнтів підвищують і інші гравці. Так, група 1+1 (телеканали Студія 1+1, ТЕТ, Кіно, Сіті) вже перейшла при продажах реклами на загальнонаціональну панель вимірювання телеперегляду (враховує не тільки великі міста, але і невеликі населені пункти). 'За рахунок цього підвищення ціни в деяких випадках досягає 30%', - відзначає керівник відділу продажів групи 1+1 Дмитро Лисицький.

За інформацією учасників ринку, на 10% підвищила ціни й Інтер-реклама (обслуговує канали Інтер, НТН, Мега, К1, К2, Enter Music, Enter Film, MTV Ukraine). Втім, директор Інтер-реклами Олег Павленко зазначає, що спеціального підвищення цін сейлз-хаус не робив: 'Наша система ціноутворення має автоматичні способи підвищення або зниження'. За його словами, новим клієнтам може бути запропонована система ціноутворення 'з меншою гнучкістю', тобто без опції низькопріоритетного розміщення (розміщення рекламного ролика без фіксованого місця в блоці, має на увазі знижку до 50%).

Але на пряме підвищення цін поки пішли тільки в SLS, говорять учасники ринку.

Різке підвищення цін на ТБ-рекламу буде на руку іншим медіаресурсам. 'Коли бюджети продовжують зростати, а телевізійний ефір перенаповнений, клієнти можуть задуматися над тим, щоб перенести частину бюджетів в інші медіа', - припускає гендиректор Initiative Media Андрій Андрющенко. За його словами, в першу чергу це торкнеться зовнішньої реклами, Інтернету, регіональної та безкоштовної преси, яка розповсюджується у великих містах. 'Залежно від остаточної ціни агентство може рекомендувати клієнту перенести частину бюджетів у зовнішню рекламу або Інтернет', - погоджується керівник відділу по ТБ-закупівель Optimum Media Сергій Ходика.

Опитані рекламодавці не готові переплачувати за ТБ-рекламу. 'Якщо ціни будуть занадто високими, ми можемо повністю відмовитися від розміщення на ТБ і розглянемо можливість переходу на інші медіа', - говорить маркетинг-директор компанії Еліт (виробляє морозиво ТМ Ажур) Анна Скоробогатова. За оцінками рекламних агентств, обсяг бюджетів клієнтів, які ще не починали активних рекламних кампаній, складає близько 20% усього обсягу ринку - приблизно 500 млн грн.

За матерiалами: КоммерсантЪ-Украина www.kommersant.ua/

Оформление свадеб

Шар-сюрприз - это большой шар, размером от 0,8 м до 2,5 м, который заполняется сотней маленьких шариков. В маленькие шарики можно положить записочки с пожеланиями, конфетти, мишуру. Читать далее

Букеты из конфет

Новинка на рынке праздничных услуг!
Для самых требовательных ценителей сладостей - самый оригинальный и потрясающий подарок - букет из конфет! Балуйте своих близких! Читать далее

Промо-акции

«Рекламный центр на Московской» возьмет на себя все хлопоты и эффективно проведет для Вас промо-акцию в Кременчуге, Светловодске и Комсомольске. Читать далее
РА «Рекламный центр на Московской» ® 2004-2011 РА «Информ-щит» ® 2008 РА «Промо-люкс» ® 2008 Разработано студией - SDA
Rambler's Top100